Vrácení zboží

Nevhodný darček? Nie ste spokojní s čerstvo dodaným tovarom? Prečítajte si návod a informácie, ako situáciu spoločne vyriešime.

Spotrebiteľ má v súlade s § 1829 ods. 1 Občianskeho zákonníka právo odstúpiť od zmluvy do 14-tich dní od prevzatia tovaru. Odstúpenie od kúpnej zmluvy musí byť predávajúcemu odoslané v tejto 14-dňovej lehote. Ak sa tak rozhodnete,  zašlite na našu mailovú adresu info@legenio.cz žiadosť s uvedením čísla objednávky, príp. čísla daňového dokladu, zoznamu vráteného tovaru a čísla účtu pre možnosť vrátenia čiastky. Tovar musí byť nepoškodený, bez známok užívania alebo opotrebovania v pôvodnom nepoškodenom obale.

Náklady na transport znáša zákazník. Neposielajte tovar na dobierku, nebude prevzatý. Tovar zabaľte do pevnej kartónovej krabice tak, aby sa pri preprave nepoškodilo. Ďalej odporúčame tovar poistiť. Po obdržaní vráteného tovaru a kontrole jeho stavu Vám v prípade splnenia vyššie uvedených podmienok zašleme zodpovedajúcu čiastku späť prevodným príkazom najneskôr do 14 dní od okamihu odstúpenia od zmluvy.

Ak uplatní spotrebiteľ právo na odstúpenie od zmluvy, musí predávajúcemu do 14 dní od odstúpenia od zmluvy vydať všetko, čo na základe kúpnej zmluvy získal. Ak to už nie je dobre možné, musí spotrebiteľ poskytnúť peňažnú náhradu ako protihodnotu toho, čo už nemôže byť vydané. Pokiaľ je vrátený tovar poškodený len čiastočne, môže predávajúci uplatniť na spotrebiteľovi právo na náhradu škody a započítať svoj nárok na vrátenú kúpnu cenu. Predávajúci spotrebiteľovi v takom prípade vracia len takto zníženú kúpnu cenu.

V prípade, že nie ste spotrebiteľ, teda tovar nakupujete v rámci svojej obchodnej či podnikateľskej činnosti (o čom rozhoduje uvedenie IČO alebo DIČ na nákupnom doklade), právo na odstúpenie vám nevzniká, pretože zákon túto možnosť neuvádza.

Adresa pre vrátenie tovaru:

MAGRATEA s.r.o.
Kateřinská 9
695 01 Hodonín

Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveniePovoliť všetko